Bie një ortek, bllokohet rruga Boboshticë-Dardhë

schedule16:11 - 19 Nëntor, 2018

schedule 16:11 - 19 Nëntor, 2018

Një ortek i madh, që ka rënë pasdite, ka bllokuar rrugën Boboshticë-Dardhë. Sipas informacionit nga Emergjencat Civile në Korçë orteku ka rënë në vendin e quajtur “Muri i Musait”. Në vendngjarje kanë shkuar borëpastrueset, që po punojnë për të larguar borën dhe për të hapur rrugën. Nga raportimet e Emergjencave thuhet se nuk ka patur dëme në njerëz./abcnews.al