Berisha: Vettingu i domosdoshëm, por e pengon narkotrafiku

schedule13:54 - 26 Shkurt, 2018

schedule 13:54 - 26 Shkurt, 2018

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk e shikon me optimizëm procesin e vettingut në polici. Sipas tij, është absolutisht e nevojshme që në vetting të kalojë çdo punonjës i administratës shtetërore. “Por ky proces, – tha Berisha, – nuk mund të bëhet pasi e pengojnë 12 miliardë euro që janë gjeneruar nga kultivimi i kanabisit. Në ndihme të narkotrafikut ishte dhe narkoshteti” – përfundoi ish-kryeministri. /abcnews.al