Berisha: Përjashtoni Edi Ramën nga seanca

schedule11:56 - 12 Prill, 2018

schedule 11:56 - 12 Prill, 2018

Thirrjen për të përjashtuar nga seanca e sotme kryeministrin Rama e përsëriti dhe ish-kryeministri Sali Berisha.

“Zotëri nxirre jashtë njeriunqë i ka bërë fyrjen publike më të madhe shqiptarëve, nxirre jahstë njeriun që meriton të thirret sot trap, trap dhe vetëm trap, nxirre jashtë njeriun që shndërroi Shqipërinë në vendin e të burgosurve politikë në traditën e etërve të tij xhelatë.

Njeriun që urren Kukësin siç urrente i ati i tij Hamzi Lelën. Nxirre jashtë se parlamenti do ta nxjerrë atë me lecka. Jashtë Edi Rama, kjo është fjala ime”. /abcnews.al