Bellingham i bën “bllok” kalimit në Premier League, mesfushori i “shkel syrin” Realit

schedule14:35 - 27 Shtator, 2022

schedule 14:35 - 27 Shtator, 2022

Ylli anglez i Borussia Dortmund, Jude Bellingham pritet që të jetë vazhdojë karrierën e tij në La Liga.

Skuadrat që janë vënë pas mesfushorit janë të shumta, teksa 4 prej tyre janë nga Premier League, City, United, Liverpool dhe Chelsea.

Sipas SKY, lojtarët pritet t’i anashkalojë këto skuadra pasi preferon një kalim te Real Madridi.

Bellingham do të jetë në treg në verën e viti 2023 dhe deri atëherë Dortmundi nuk do të shqyrtojë asnjë ofertë. /f.a/abcnews.al