Belgjika miraton dozën e katërt per personat më të rrezikuar

schedule08:39 - 25 Janar, 2022

schedule 08:39 - 25 Janar, 2022

Belgjika ka miratuar dozën e katërt të Covid për personat me imunitet të dobët, sipas një njoftimi të ministrisë së shëndetësisë. “Ministria e Shëndetësisë ka rekomanduar dozën e katërt për personat me imunitet të dobët dhe ata që janë më të rrezikuar nga koronavirusi.

Belgjika momentalisht ka miratuar dozën e tretë për personat mbi 18 vjeç.

Vendi ka regjistruar 2,830,719 raste dhe 28,835 viktima që nga fillimi i pandemisë.

/abcnews.al