Basti i ri i Ilir Metës ndaj Edi Ramës në emër të Kushtetutës-Politika në Abc News

15:15 | 22/02/202015:150

Ilir Meta u bë protagonist i javës politike që lamë pas me thirrjen e pazakontë për një kryetar shteti për tubim qytetar më 2 mars kundër qeverisë.

Kjo përplasje e re e Metës me Ramën, vjen kur kryeministri po shtron rrugën për mandatin e tretë, pas suksesit në Bruksel në konferencën e donatorëve.

Dritëhijet e kësaj dinamike na sjell këtë javë Mimoza Kociu me Politika në ABC News:

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono