Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

schedule22:47 - 14 Prill, 2021

schedule 22:47 - 14 Prill, 2021

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke iu përgjigjur kryeministrit, por edhe siguruar qytetarët, Basha thotë se Edi Rama nuk do të jetë kurrë pjesë e qeverisjes së PD-së.

Në 25 prill shqiptarët do votojnë numrin 9 për ta larguar Ramën dhe ai nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë. Koha e tij ka mbaruar.

Lexo edhe: “Shqiptarët duan bashkim”, Rama-Bashës: Ta lëmë politikën e vjetër me Saliun e Ilirin

 

Ne do të sjellim ndryshimin dhe Shqipëria do fitojë” shkruan Basha, pasi Edi Rama deklaroi se është gati që të bashkëpunojë me liderin e PD-së pas 25 prillit, me kushtin që të distancohet nga Berisha dhe Meta./ db/ Abcnews.al