Basha uron Merz për konfirmimin në krye të CDU: Pres të punojmë më afër së bashku

schedule20:37 - 22 Janar, 2022

schedule 20:37 - 22 Janar, 2022

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh urimi Friderich Merz për konfirmimin në krye të CDU.

Lideri i PD-së në Shqipëri shprehet se pret që të punojë gjithnjë e më shumë me CDU-në.

Urimet më të përzemërta për partinë tonë simotër @CDU për konfirmimin e @FriderichMerz si udhëheqësin e saj të ri.

@pdshqiperi dhe unë presim të punojmë gjithnjë e më afër së bashku, në partneritet të fortë për vlerat evropiane dhe të ardhmen evropiane të Shqipërisë” shkruan Basha./ Abcnews.al