Basha poston videon: Rama solli vetëm dështime në 8 vite,  më 25 prill fiton Shqipëria

schedule08:31 - 23 Shkurt, 2021

schedule 08:31 - 23 Shkurt, 2021

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një video të postuar në rrjetin social Facebook shkruan se në këto 8 vite vetëm dështime janë shënuar nga qeveria Rama.

Basha rendit të gjithë premtimet që ka bërë Rama me marrjen e pushtetit të tij, por që në të vërtetë ato janë dështimet e vetme të tij,

Sipas Bashës  më 25 prill Rama do të humbë e Shqipëria do të fitojë.

“Kemi marrë goditje të rënda dhe jemi përballur me sfida të mëdha.

E di që disa prej jush jeni të pakënaqur, që nuk janë përmbushur të gjitha pritshmëritë e këtij mandati të dytë…

As unë s’jam i kënaqur. Jo sot, por asnjëherë. Por të mos harrojmë çfarë kemi hequr…

Ju keni hequr shumë në fakt,

Aq sa keni trefishuar pasuritë

Keni rritur taksat dhe borxhin publik.

Keni i shpërdoruar 1.2 miliardë euro të shqiptarëve.

Keni kriminalizuar politikën.

Keni kanabizuar vendin.

Keni kaluar Sirinë për numrin e azilkërkuesve.

Keni lënë Shqipërinë në vendnumëro.

Keni dhënë më shumë se 2 miliardë euro me PPP.

Dhe aty ku po aktron, keni falsifikuar firmën e sekretarit amerikan të shtetit, për të fituar 20 milionë euro për 1 kilometër rrugë.

Jo, nuk do të harrojmë”, shkruan Basha.e.su./abcnews.al