Basha: Ndryshimi për arsimin fillon me shfuqizimin e ligjit dhe dyfishimin e buxhetit

schedule12:04 - 11 Dhjetor, 2018

schedule 12:04 - 11 Dhjetor, 2018

“Ndryshimi në arsimin e lartë fillon me shfuqizimin e Ligjit të arsimit të lartë dhe dyfishimin e buxhetit”.

Kështu e nis postimin e tij në rrjetin social Twitter kreu i opozitës, Lulzim Basha.

Sipas kreut demokrat, paratë e qytetarëve nuk duhet të përdoren për koncesionet korruptive si check-up, ato të inceneratorëve me pronarë të fshehur apo rrugë me kosto marramendëse.

“Vetëm 30 milionë euro që Rama tenton të vjedhë me kompanitë guacë mjaftojnë për të ndërtuar një kampus modern për Universitetin e Tiranës”, shkruan Basha./abcnews.al