Basha: Ndryshimi për arsimin fillon me shfuqizimin e ligjit dhe dyfishimin e buxhetit

12:04 | 11/12/201812:040

“Ndryshimi në arsimin e lartë fillon me shfuqizimin e Ligjit të arsimit të lartë dhe dyfishimin e buxhetit”.

Kështu e nis postimin e tij në rrjetin social Twitter kreu i opozitës, Lulzim Basha.

Sipas kreut demokrat, paratë e qytetarëve nuk duhet të përdoren për koncesionet korruptive si check-up, ato të inceneratorëve me pronarë të fshehur apo rrugë me kosto marramendëse.

“Vetëm 30 milionë euro që Rama tenton të vjedhë me kompanitë guacë mjaftojnë për të ndërtuar një kampus modern për Universitetin e Tiranës”, shkruan Basha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono