Basha lë një dritare hapur për kritikët: Berisha s’më kërkoi dorëheqjen, shpik si bolshevikët

schedule20:08 - 30 Nëntor, 2021

schedule 20:08 - 30 Nëntor, 2021

Lulzim Basha i ftuar në “Radarin Informativ” në “ABC” mbrëmjen e sotme rrëzoi pretendimet e Sali Berishës se i ka kërkuar dorëheqjen pas humbjes së zgjedhjeve të 2017-tës. “Jo, nuk është i vërtete si shumica për fat të keq të gjërave dhe në kuadër të asaj që ju thash më përpara është mentaliteti i vjetër, mentaliteti i regjimit që kemi lënë pas dhe pastaj i kundër reagimit.

Lexo edhe: Basha lë një dritare hapur për kritikët: Berisha s’më kërkoi dorëheqjen, shpik si bolshevikët

Se nuk dua ta mbaroj me është e vërtetë, s’është e vërtetë se besoj nuk më keni thirrur për kaq. E rëndësishme është që ti përcjellim dicka tjetër qytetarëve. Kjo kulturë duhet të marrë fund ne jemi bashkë, kalojmë mirë deri në momentin që ti apo unë vërej dicka dhe pastaj shpik gjëra të paqena, kjo është pjesë e kulturës Bolshevike, kjo duhet të marrë fund.

Lexo edhe: Basha: Pas 9 shtatorit kam folur vetëm njëherë me Berishën, gati të ulem në tryezë me një kusht

Detyra ime jo vetëm si kryetar i opozitës por dhe si brez i ri në politikë është, kur flas për fundin e tranzicionit flas për fundin e kësaj kulture, sa kohë të kam në krahë je më i miri sa kohë të kam në krah Edi Ramës i duhen tre jetë për të bërë atë që ka bërë Lulzim Basha, në momentin që më cenon interesin tim personal shpik një gjë të re cdo ditë” tha ai.

Lexo edhe: Basha në ABC: Një kryetar duhet të japë dorëheqjen nëse humb një palë zgjedhje të lira

Në Kuvendin e datës 18 Dhjetor, Lulzim Basha u la një derë hapur kritikëve të tij që janë bashkuar me aksionin e udhëhequr nga Sali Berisha. “Ne jo vetëm jemi treguar të hapur, unë, kryesia dhe kryetarët e degëve, por edhe i kemi ftuar për të hartuar rendin e ditës.

Lexo edhe: “M’u ul në gjunjë”, Basha: Meta gënjen, s’i kërkova anulimin e zgjedhjeve, na shkatërroi në zgjedhje

Sa i takon datës 11 ka pasur një afat, sa i përket datës 18 ka pasur një afat, 30 ditë përpara mbledhjes duhet të finalizohet. Zëri i demokratëve duhet të dëgjohet, por së pari duhet të hiqet dorë nga një kulturë e vjetër. Cdo kush që dëshiron që të kontribuojë, kontribuon edhe në Kuvend.

PD i ka dhe ka pasur hapësirat për këdo” tha ai. Kjo do të thotë se është e hapur mundësia të shtohen pikat e diskutimit të Kuvendit të datës 18 Dhjetor? “Jo vetëm kaq, por Kuvendi i PD është i hapur për të gjithë ata që mendojnë ndryshe” tha Basha./ Abcnews.al