Basha i rikthehet takimit të Durrësit: Pasi i vodhi, Rama tani synon t’i mbyllë gojën shqiptarëve

schedule17:34 - 30 Maj, 2020

schedule 17:34 - 30 Maj, 2020

Kryedemokrati Lulzim Basha i është rikthyer takimit masiv që zhvilloi dje në Durrës duke i dërguar kështu një mesazh kryeministrit Rama, përmes të cilit theksoi se ai po përpiqet t’u mbyllë gojën dhe t’i shtypë shqiptarët pasi i vodhi për shtatë vite.

“Pasi i vodhi e varfëroi për 7 vite dhe i braktisi në ditët e tyre më të vështira, sot Edi Rama po mundohet t’u mbyllë gojën shqiptarëve, t’i shtypë e izolojë”, shkruan Basha në Facebook.

Lexo edhe: “Rrëzimi i Ramës fillon këtu”, Xhaferaj publikon pamjet e takimit të Bashës: Durrësi thotë boll më

REAGIMI I BASHËS
Pasi i vodhi e varfëroi për 7 vite dhe i braktisi në ditët e tyre më të vështira, sot Edi Rama po mundohet t’u mbyllë gojën shqiptarëve, t’i shtypë e izolojë.

Që ekonomia të rimëkëmbet, që të ulet papunësia dhe shqiptarët të jetojnë në normalitet duhet një qeveri që mendon e kujdeset për njerëzit. Është koha që Shqipëria dhe shqiptarët të shpëtojnë nga e keqja e madhe, RAMAVIRUSI dhe me bashkimin më të madh të sjellim ndryshimin që pret çdo shqiptar.