Basha at the press conference: “Free health is a criminal lie”

14:06 | 21/02/202014:060

In a speech delivered at the conference organized by the DP, for healthcare, Democratic leader Lulzim Basha declared that there is no free health, but a criminal lie.

Focusing on that, Basha said the government sees patients and doctors as enemies.

Basha also focused on the solutions that, according to him, will immediately make DP when he will be a prime minister.

“The problems are clear. They start and are based on the great lie of free health.

A year ago I made a promise, that doctors from the diaspora will come back, day by day the doctors are leaving the country, stated Basha./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono