Barella rrezikon dy ndeshje pezullim në Champions League, në fundjavë merret vendimi zyrtar

schedule14:17 - 28 Janar, 2022

schedule 14:17 - 28 Janar, 2022

Barella rrezikon seriozisht të mungojë në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve të Interit kundër Liverpool-it, jo vetëm ndeshjen e parë aq të dukshme pas përjashtimit kundër Real Madridit, por edhe ndeshjen e kthimit.

Statusi zyrtar nuk është ende aty, duhet të arrijë në fundjavë, por në fakt po shkojmë drejt dy ndalesave.

Komiteti i Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s u mblodh të martën e kaluar për të vlerësuar rastin e mesfushorit Nerazzurri (karton i kuq i marrë për faullin ndaj  Eder Militao në ditën e fundit të raundit kualifikues) dhe nga ajo që rrjedh nga Nyon duket se mbizotëron linja më e ashpër. Gjithçka, në çdo rast, varet nga raporti i arbitrit Felix Brych./ h.ll/abcnews.al