Bie numri i të prekurve nga koronavirusi, por PD nuk bindet nga testimet: Rama po gënjen

schedule13:12 - 8 Prill, 2020

schedule 13:12 - 8 Prill, 2020

Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi përmes një statusi në facebook ka postuar një video ku sipas tij, tregon se sa të rrezikshme janë gënjeshtrat e qeverisë.

Bardhi shkruan se numri i vogël i testimeve fsheh përhapjen reale të virusit.

“Sa më pak testime, aq më e pakët mundësia për të izoluar virusin dhe për të ndërprerë zinxhirin e përhapjes së tij”, shkruan Bardhi.

“Gënjeshtrat e Edi Ramës janë të rrezikshme. Numri i vogël i testimeve fsheh përhapjen reale të virusit. Sa më pak testime, aq më e pakët mundësia për të izoluar virusin dhe për të ndërprerë zinxhirin e përhapjes së tij”./abcnews.al

Gënjeshtrat e Edi Ramës janë të rrezikshme. Numri i vogël i testimeve fsheh përhapjen reale të virusit. Sa më pak testime, aq më e pakët mundësia për të izoluar virusin dhe për të ndërprerë zinxhirin e përhapjes së tij.

Gepostet von Gazment Bardhi am Mittwoch, 8. April 2020