Barcelona si kampione e mbyll sezonin me humbje, Valladolid rrëzohet nga La Liga

schedule23:16 - 4 Qershor, 2023

schedule 23:16 - 4 Qershor, 2023

Ka përfunduar sezoni futbollistik i La Liga 2022/2023.

Në javën e 38 dhe të fundit Barcelona u mposht 2-1 nga Celta Vigo.

Në Europë, Betis dhe Villareal do të luajnë në Europa League, ndërsa Osasuna në Conference League.

Sa i përket mbijetesës, Valladolid rrëzohet nga La Liga teksa në ndeshjen e fundit barazoi pa gola me Getafen. Nga sezoni ardhshëm në Segunda Divizion do të luajë dhe Espaynol me Elchen. /G.D abcnews.al/