Barcelona ka regjistruar 17 lojtarë për sezonin e La Ligës, dhe asnjë të sapoardhur deri më tani

schedule20:48 - 11 Gusht, 2022

schedule 20:48 - 11 Gusht, 2022

Barcelona ende nuk ka regjistruar asnjë lojtar të ri për sezonin e La Liga.

Sipas Diario Sport, klubi aktualisht ka futur 17 lojtarë në aplikimin për të marrë pjesë në turne.

Kjo listë nuk përfshin të sapoardhurit: Robert Lewandowski, Jules Kunde, Rafinha, Andreas Christensen dhe Frank Kessie. Sergi Roberto dhe Ousmane Dembele, të cilët kanë nënshkruar kontrata të reja me klubin, janë ende jashtë aplikimit.

Në të njëjtën kohë, Barcelona regjistroi tre lojtarë që nuk morën numrat e tyre. Ky është mbrojtësi Samuel Umtiti, sulmuesi Martin Braithwaite dhe mesfushori Nico Gonzalez, i cili niset për në Valencia.

Pasnesër, 13 gusht, Barça do të presë Rayo Vallecanon në ndeshjen e javës së parë të La Liga. /abcnews.al/