Barcelona e “fiksuar” pas të rinjve, firmos me talentin 17-vjeçar të Frankfurt

schedule15:45 - 8 Janar, 2022

schedule 15:45 - 8 Janar, 2022

Barcelona është skuadra e cila po mendon seriozisht për të ardhmen, teksa në gjirin e saj ka talente që premtojnë shumë.

Katalanasit e udhëhequr nga Xavi Hernandez kanë arritur që të bëjnë të tyren edhe një tjetër talent dhe bëhet fjalë pikërisht për 17-vjeçarin e Eintracht Frankfurt, Fabio Blanco.

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi gjerman nëpërmjet një postimi në Twitter, teksa ka treguar arritjen e marrëveshjes me Barcelonën.

17-vjeçari ka nënshkruar deri më 30 qershor 2024 dhe ka një klauzolë që lejon të largohet nëse paguhen 100 milion euro

Sulmuesi i cili luan me moshat e Spanjës, do të luajë fillimisht për Barcelonën B.

/f.a/abcnews.al