Barcelona do të negociojë me agjentin e Fatit

schedule16:43 - 23 Gusht, 2023

schedule 16:43 - 23 Gusht, 2023

Nisur nga situata e pafavorshme financiare, Barcelona është e prirur të ndajë rrugët me sulmuesin Ansu Fati para mbylljes së afatit kalimtar të verës.

Megjithatë, vetë futbollisti 20-vjeçar është i vendosur të qëndrojë në Camp Nou dhe të luftojë për një vend në skuadër. Si rezultat, situata u ndal.

Sipas edicionit spanjoll të Sport, Barcelona do të negociojë me agjentin e Fatit me Jorge Mendes. Palët do të diskutojnë të ardhmen e lojtarit në situatën aktuale.

Më herët u raportua se për Ansu Fatin po shfaqin interes klube nga Premierliga angleze. Portali transfermarkt e vlerëson lojtarin 35 milionë euro. /G.D abcnews.al/