Barcelona “blindon” kreun dhe marshon e sigurtë drejt titullit

schedule22:53 - 1 Prill, 2023

schedule 22:53 - 1 Prill, 2023

Barcelona ka shkaterruar 0-4 në transfertë Elche duke vijuar rrugën e qetë drejt titullit.

Pjesa e parë u mbyll me një gol të Lewandowskit 13′, ndërsa në të dytën realizuan Fati 56′, sërish Lewandwski 66′ dhe në 70′ gjeti golin edhe Torres.

Në ndeshjen e radhës, ekipi i Xavit pret Girona. Shiko golat. /G.D abcnews.al/