Balla denoncon Berishën dhe Malltezin në SPAK për privatizimin e kompleksit Partizani

schedule16:26 - 24 Nëntor, 2020

schedule 16:26 - 24 Nëntor, 2020

Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion ish-kryeministrin Sali Berisha dhe dhëndrin e tij, Jamarbër Malltezin për privatizimin e kompleksit Partizani dhe ndërtimin e pallateve mbi atë truall.

Socialisti e cilëson privatizimin si një aferë korruptive të qeverisë Berisha duke i kërkuar SPAK-ut që të hetojnë të gjitha lëvizjet që janë bërë për kompleksin Partizani./ db/Abcnews.al