“Baca Reshat nga sot i mbrojtur”, artisti i popullit: Na grin me fotografi tani

schedule10:15 - 26 Mars, 2021

schedule 10:15 - 26 Mars, 2021

Ka vijuar edhe ditën e sotme procesi i vaksinimit në kryeqytet.

Ndër figurat e njohura artistike që ka marrë sot dozën e vaksinës anti-Covid është edhe “Nderi i Kombit”, Reshat Arbana.

“Na grin me fotografi dhe me video tani”, shprehet i mirënjohuri Arbana.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë videon në rrjetin social “Facebook”, ndërsa e këshillon që të pushojë për 20 minuta pas marrjes së vaksinës, duke u shprehur: “Jam interesuar gjithmonë për bacën Reshat”.

Ndërkohë ministrja deklaroi se procesi do të vazhdojë për të vaksinuar të gjithë qytetarët, me besimin për tu rikthyer në normalitet.

/abcnews.al/