Babai i Carolinës plas “bombën”: Babis e vrau se ishte i përfshirë në një bandë droge dhe vajza ime e dinte

schedule17:55 - 4 Janar, 2023

schedule 17:55 - 4 Janar, 2023

David Crouchs bëri zbulime bombë për vdekjen e vajzës së tij Caroline nga bashkëshorti i saj Babis Anagnostopoulos.

Babai i saj tha në një intervistë në emisionin  ANT1 “Mëngjesi”, se Babis ishte “i përfshirë në një bandë droge “, një fakt që Caroline e dinte dhe për këtë, siç tha ai, e vrau.

Në këtë intervistë, babai i Caroline ka pohuar se Babis Anagnostopoulos ia ka pranuar të vërtetën në një letër që i ka dërguar, të cilën, siç tha ai, mund ta konfirmojë edhe nëna.

“E di saktësisht pse e vrau. A e dini se ai ishte i përfshirë në një bandë droge? Kishte një restorant ku shkonin Babis dhe Karolina. Pronari i lokalit ishte i përfshirë në drogë dhe i tha Babisit se ai dhe banda me të cilën ishte përfshirë kishin nevojë për një pilot helikopteri për të sjellë dhe transportuar drogën. Kjo ishte një punë për të cilën do të paguhej shumë para. Mora një letër nga Babi që shpjegonte se çfarë ndodhi. Caroline ishte një person shumë i ndershëm dhe tha se nuk donte të kishte të bënte me të dhe se nëse ai vazhdonte të merrte drogë, ajo do të largohej për në Filipine. Babis i tha bandës se “Unë i thashë gruas sime dhe ajo tha se do të më linte”.

Më pas i thanë se “nuk mund t’ia thuash gruas, duhet ta ruash sekret”. “Nëse ajo më lë mua, do të jetë mirë”, tha Babis.

“Nëse ajo largohet nga ju ende do ta dijë dhe një ditë do të flasë kështu që ne duhet ta heqim qafe atë”, thanë ata.

Ai tha: “Nuk mund ta bësh këtë”. Kështu që në fund e vrau vetë. Kjo ishte arsyeja e vetme që ai e vrau. Sepse ai besonte se nëse nuk e bënte, njerëzit në bandë do ta vrisnin Caroline. Babis më tha, më shkroi një letër. Dhe i tha edhe nënës së tij. Nëse flisni me nënën e tij, ajo do ta konfirmojë.

Çfarë kuptimi do të kishte që ai ta përmendte atë në gjyq. Ky njeri u gjykua për vrasje me paramendim dhe mori dënimin maksimal. Këtu përfundon historia për mua”./Abcnews.al/