Atentati në Peqin, policia jep detajet e para

schedule19:55 / 13/12/2019

Rreth 1 orë më parë në qytetin e Peqinit në fshatin Përparim, në rrugën nacionale Elbasan –Peqin, autorë ende të paidentifikuar nga policia kanë qëlluar me armë zjarri ndaj 2 personave ku për pasojë ka humbur jetën 23 vjecari, Andi Zylyfi, ndërkohë që personi tjetër ndodhet në gjendje kritike për jetën, në spitalin rajonal të Elbasanit.

Ndërkohë policia ka dhënë detajet e para:

“Peqin/ Informacion paraprak

Nē aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim, në drejtim të një mjeti është qëlluar me armē zjarri në rrethanat ende të paqarta, dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur shtetasit: A.Z., rreth 23 vjec dhe A.U., 21 vjeç, banues në fshatin Përparim, Peqin, të cilët janë transportuar në Spitalin e Elbasanit për pasojë shtetasi A.Z., ka ndëruar jetë.

Shërbimet e Policisë kanē ngritur pika kontrolli në hyrje dhe dalje të Qytetit të Peqinit.

Policia ka ngritur pika kontrolli ne akset rrugore dhe po krihet zona ku dyshohet se janë laguar autorët.

Në ndihmë të Policisë së Elbasanit janë nisur dhe një grupe FNSH-së si dhe Specialistë të Drepartamentit të Policisë Kriminale.

Po punohet intensivisht me grup të posaçëm hetimor për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve“./abcnews.al

schedule19:55 / 13/12/2019