Atentat emigrantit në Greqi, 12 plumba në drejtim të 41-vjeçarit

schedule10:52 - 8 Gusht, 2022

schedule 10:52 - 8 Gusht, 2022

Një 41-vjeçar nga Gjeorgjia ka marrë plagë të shumta dhe po trajtohet në Spitalin e Komotinit, në Greqi.

Mediet greke bëjnë me dije se 41-vjeçari ndodhet në gjende të rëndë pas atentatit me armë, pak para mesnatës të së dielës.

Në drejtim të tij, siç raporton ERT është qëlluar 12 herë. Gjeorgjiani ka marrë plumba në gjoks dhe po mbahet nën monitorim nga mjekët.

Policia ka nisur hetimet për kapjen e autorit./Abcnews.al/