Atalanta shënon në “frymën e fundit”, siguron një pikë përballë Lazios

schedule17:02 - 30 Tetor, 2021

schedule 17:02 - 30 Tetor, 2021

Është mbyllur në barazon sfida mes Atalantës dhe Lazios e luajtur në Bergamo në kuadër të javës 11 të Serie A.

Kryeqytetasit kanë shënuar të parët me anë të Pedro në minutën e 18’.

Atalanta shënon me Zapata në fund të pjesës së parë duke I dërguar të dyja ekipet në dhomat e zhveshjes me një barazim.

Pas shumë rasteve të krijuara nga të dyja ekipet, Immobile kalon në avantazh Lazion në minutën e 74’.

Vetëm pak sekonda në përfundim të ndeshjes, De Roon befason Lazion në minutën e 94’ duke marrë kështu 1 pikë të vlefshme në Bergamo./abcnews.al