Astronautët e NASA-s, gati për të kryer shëtitje jashtë Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor

schedule14:41 - 15 Mars, 2022

schedule 14:41 - 15 Mars, 2022

Dy astronautët e NASA-s këtë të martë pritet që të kryejnë një shëtitje jashtë Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor dhe ju mund ta shikoni atë drejtpërdrejt.

Astronautët Kayla Barron dhe Raja Chari po planifikojnë të dalin jashtë laboratorit orbital, duke nisur një ecje hapësinore afërsisht 6.5 orëshe, që do të bëhet për të ndihmuar në hapjen e rrugës për përmirësimet e ardhshme të rrjetit diellor.

Ndërkohë në pamjet e shpërndara nga NASA mund të dallohet qartë dhe eksperienca e astronautëve drejtpërsëdrejti. /abcnews.al