Asnjë viktimë, konfirmohen 27 raste të reja

schedule15:25 - 27 Korrik, 2021

schedule 15:25 - 27 Korrik, 2021

Një numër i madh rastesh të reja me Covid janë konfirmuar këtë të martë në Kosovë.

Në raportin e fundit janë konfimruar të infektuar me Covid 42 raste të reja nga 2 987 testime.

Sipas njoftimit, në 24 orët e kaluara u shëruan 16 pacientë, ndërsa raste aktive mbeten 195. Kosova ka konfirmuar gjithsej 108,073 raste pozitive me koronavirus.

Prej tyre, 2,265 pacientë kanë vdekur dhe 105,613 janë shëruar./abcnews.al