Asion Daja: Imami ka shtuar forcën në prapavijë, sot ka gola dhe spektakël
Mesfushori i Skënderbeut, Asion Daja

16:28 | 21/01/202016:280

Asion Daja, mesfushori i Skënderbeut, nuk do të luajë në sfidën e sotme përballë Partizanit, për shkak se është i dënuar me kartonë. Mesfushori foli për Supersport para kësaj sfide, ku tregoi dëshirën e tij për të qenë në fushë dhe i thuri elozhe afrimit në merkato të korçarëve, Eni Imamit.

“Po, këtë ndeshje doja të isha në fushë, të luaja, pasi gjithë këto vite ndeshjet mes Partizani dhe Skënderbeut kanë dhuruar spektakël. Edhe sot besoj se do të jetë një ndeshje shumë e bukur, do të ketë gola dhe shumë cilësi në fushë.

Do të thosha që pavarësisht se faza nuk është zhvendosur jashtë Shqipërisë, kushtet kanë qenë njësoj, pasi në Tropikal i zhvillon stërvitjet edhe kombëtarja. Gjatë gjithë kësaj periudhe, nuk kemi pasur dëmtime për fat të mirë. Edhe ardhja e Imamit, që luan titullar sot, do t’i japë më shumë forcë prapavijës./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono