AS: Real Madrid favoriti kryesor për Haaland

schedule22:32 - 17 Shtator, 2021

schedule 22:32 - 17 Shtator, 2021

Ylli i merkatos së ardhshme nuk do të jetë vetëm Kylian Mbappe.

Erling-Braut Haaland tashmë ka një marrëveshje me Borussia Dortmund për t’u shitur.

Në gjurmët e tij janë shumë klube angleze, PSG e zakonshme por mbi të gjitha Real Madrid, përpara në garë, shkruan AS.

Los Blancos kanë marrëdhënie të shkëlqyera me numrin një  Watzke, dhe se  pengesa e vetme quhet Mino Raiola, e cila zakonisht tenton të shkojë tek ofertuesi më i lartë dhe që është shumë afër PSG -së. Real mbetet përpara, por surprizat nuk mungojnë. /abcnews.al/