“As e mendojmë të marrim lojtarë me pagë 50 mln €”, Laporta “acaron” familjen e Mbappe

schedule09:23 - 18 Maj, 2022

schedule 09:23 - 18 Maj, 2022

Joan Laporta, presidenti i Barcelonës, e ka pranuar se në kampin katalanas primar kanë rregullimin e bilanceve.

Ai është ngacmuar edhe në lidhje me transferimin e mundshëm të Kylian Mbappe dhe kreu i klubit të LaLiga.

“Nuk do të mendonim kurrë të nënshkruanim me një lojtar që kërkon 50 milionë euro neto si pagë”, është shprehur Laporta.

Ndërkohë nga familja e Mbappe kanë hedhur poshtë që të kenë pasur ndonjë negociatë me Barcelonën ose presidentin Laporta. / abcnews.al