Arrrihet marrëveshja, “El Matador” Cavani pranon transferimin te Boca Juniors

schedule09:55 - 29 Korrik, 2023

schedule 09:55 - 29 Korrik, 2023

Edison Cavani dhe Boca Juniors do të shtrëngojnë duart së shpejti bashkë.

Pas një interesimi serioz nga klubi argjentinas për sulmuesin e njohur, Edison Cavani, Boca mori përgjigjen pozitive në fund të ditës nga uruguajiani.

Së bashku, palët arritën totalisht marrëveshjen verbale për një ontratë deri në dhjetor të vitit 2024.

Cavani ka pranuar të gjitha kushtet e kontratës dhe do të largohet nga Valencia me parametra zero. Së shpejti, pritet firma e “El Matador” mbi fletën e bardhë të klubit argjentinas./h.ll/abcnews.al