Arrestohen 3 persona, shpërndanin drogë në shkolla e lokale

09:53 | 20/04/201909:530

Policia e Dibrës ka arrestuar 3 persona që shpërndanin drogë në shkolla dhe lokale.

Gjatë operacionit të koduar “Dushaj”, u vunë në pranga shtetasit Sh. D., 23 vjeç, banues në Dushaj, A.Gj., 24 vjeç, banues në Qytet i Ri Bulqizë dhe G. D., 30 vjeç, banues në Qytet i Vjetër, Vajkal, Bulqizë. Policia sekuestroi doza me lëndë narkotike si dhe fara cannabis sativa.

Ata merreshin me shpërndarje të lëndëve narkotike në doza të vogla në afërsi të shkollave dhe lokaleve si dhe me përgatitjen për të kultivuar bimë narkotike./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono