Arratisja nga Gjykata, në pranga dy policë të burgut të Sarandës

schedule17:15 - 8 Shkurt, 2018

schedule 17:15 - 8 Shkurt, 2018

Dy policë të burgut të Sarandës u vunë në pranga pas arratisjes së një të riu nga ambientet e Gjykatës së Apelit në Gjirokastër, një ditë më parë.

Njazi Kaçupaj dhe Fatjon Idrizi ishin efektivët, që shoqëruan Saimir Ahmetin, i arrestuar për veprën penale “Përndjekje”.

Ata akuzohen për shpërdorim detyre, pasi nuk kanë zbatuar procedurat standarde të ruajtjes dhe shoqërimit të të paraburgosurve.

Për pasojë ndodhi edhe arratisja e të ndaluarit, e cila nuk zgjati shumë pasi 24-vjeçari u arrestua brenda ditës në zonën e Kalasë në Gjirokastër./abcnews.al