Arratisen nga spitali dy pacientë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, thyen dritaren

22:55 | 28/02/202022:550

Dy pacientë sot pasdite thyen një dritare dhe u arratisen nga spitali i Shtipit në Maqedoninë e Veriut.

Siç raportojnë mediat vendase, pacientët kishin ardhur nga Italia dhe ishin paraqitur në spital. Bëhet fjalë për një burrë nga Vinica dhe partnerja e tij shtetase kroate të cilët para disa ditëve erdhën nga Italia.

Burri ka pasur simptoma të koronavirusit, ndërsa së bashku me gruan janë dërguar në Shtip në njësinë infektive. Atje pacientët janë bërë agresiv dhe të dy kanë ikur pasi thyen dritaren.

Pacientët janë zbuluar se gjenden në shtëpinë e tyre në Vinicë, ku sipas ministrisë së Mbrojtjes, së bashku me ekspertët nga Instituti për Shëndet Publik po përpiqen që t’i kthejnë në spital.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono