Ariu i uritur ‘ndërpret’ piknikun e familjes në Meksikë, ha të gjithë ushqimin

schedule12:18 - 27 Shtator, 2023

schedule 12:18 - 27 Shtator, 2023

Një familje, e cila kishte dalë për piknik u përball me një situatë të pazakontë.  Sipas një videoje të publikuar në rrjetet sociale, ariu afrohet ku njerëzit po hanë vaktet e tyre dhe fillon të hajë të gjithë ushqimin.

Silvia Masia udhëtoi për në Chipinque, në periferi të qytetit verior të Monterrey, për të festuar ditëlindjen e 15-të të djalit të saj, Santiago, i cili ka sindromën Down.

“Gjëja më e keqe ishte se Santiago mund të tmerrohej. Ai ka shumë frikë nga kafshët, madje edhe nga macet dhe qentë. Prandaj i mbulova sytë sepse nuk doja që ai të shihte dhe të fillonte të bërtiste apo të vraponte.

Kisha frikë se ariu do të reagonte nëse djali im do të frikësohej”, tha gruaja për Associated Press.

Pasi hëngri të gjithë ushqimin dhe u ngop, ariu u largua në qetësi.

/abcnews.al