Apple e gatshme të rrisë prodhimin e iPhone 13

schedule08:25 - 15 Korrik, 2021

schedule 08:25 - 15 Korrik, 2021

Apple ka mundësi të presë një rritje të kërkesës për iPhone, me vaksinat antiCOVID-19 që po përmirësojnë mjedisin e biznesit dhe me shumicën e njerëzve ende duke punuar në distancë për shkak të pandemisë, thonë ekspertët.

Sipas një raporti nga “Bloomberg”, drejtuesi i teknologjisë po kërkon të rrisë prodhimin e iPhone-it të ri me 20% në vitin 2021.

Apple thuhet se u ka kërkuar prodhuesve të përgatisin deri në 90 milionë iPhone këtë vit.

Pritet që iPhone 13 të jetë prezantimi i dytë i Apple me 5G. Gjithashtu, kompania po planifikon, përditësime për të gjitha modelet aktuale, ndërsa dizajni do të mbetet kryesisht i pandryshuar./abcnews.al