Antonio Rudiger zgjedh Real Madridin

schedule18:18 - 10 Tetor, 2021

schedule 18:18 - 10 Tetor, 2021

Real Madrid ka intensifikuar negociatat me agjentin e Antonio Rüdiger, duke përfituar nga pushimi i kombëtares. Reprezentuesi gjerman përfundon kontratën e tij me Chelsea qershorin e ardhshëm dhe pavarësisht ofensivës së Blues duket se është i vendosur të largohet.

PSG dhe Bayern Munich gjithashtu kanë paraqitur një kandidaturë, kjo është arsyeja pse klubi i bardhë dëshiron të avancojë hapat për të siguruar nënshkrimin e mbrojtësit të qendrës.

Në parim, qëllimi i parë i lojtarit nuk ishte të merrte një vendim deri në fund të sezonit, por siç meson TodoFichajes, Real Madrid ka arritur një marrëveshje me Rüdiger.

“Galaktikët”  i kanë premtuar atij një rol përkatës brenda skuadrës, përveç një niveli të konsiderueshëm pagash, edhe pse ende nuk i dimë shifrat e sakta, këto do të jenë rreth 10 milionë euro në sezon.

Marrëveshja nuk do të ndalonte së qeni një marrëveshje verbale dhe gjithmonë do të duhej të miratohej në zyra me nënshkrimin e lojtarit i cili do të jetë në gjendje të vendosë përfundimisht nga janari./abcnews.al