Ankth në Kiev/ Shpërthimet dëgjohen “Live” teksa ekipi i ABC raportonte situatën

schedule12:27 - 6 Mars, 2022

schedule 12:27 - 6 Mars, 2022

KIEV – Disa shpërthime kanë “shtangur” ekipin e xhirimit të ABC  gjatë një raportimi “Live” direkt nga qendra e Kievit. Teksa gazetari Taulant Kopliku raportonte lidhur me situatën  në zemër të Ukrainës, që prej disa ditësh makineria vrastare e Putin kërkon ta pushtojë, janë dëgjuar disa herë shpërthime.

Këto shpërthime raportohet se kanë ndodhur rreth 15 kilometra larg nga vendi ku gazetari i ABC Taulant Kopliku dhe operatori Ardian Kamberi. Situata ka krijuar tension gjatë raportimit “Live”.

“Ja, ka shpërthime. Disa shpërthime të njëpasnjëshme” tha Kopliku.

./abcnews.al/