Anglia nuk di të fitojë, rezultatet e Nations League e kthejnë në vitin 1993

schedule11:45 - 27 Shtator, 2022

schedule 11:45 - 27 Shtator, 2022

Anglia ka harruar të fitojë. Mbrëmjen e djeshme nuk ia doli të shkonte më shumë se barazimi 3-3 me Gjermaninë në “Wembley”.

Një barazim që padiskutim nuk është ai që pritej, pasi nga “Tre Luanët” kërkohej fitorja përballë rivalit historik për ta bërë pak më të hidhur rënien në Ligën B, pasi anglezët janë të fundit në grupin e 3 të Ligës A me vetëm 3 pikë.

Anglia tashmë në Nations League arriti të merrte 3 barazime dhe 3 humbje duke e çuar numrin e ndeshjeve pa fitore në 6 dhe kjo është seria më e gjatë që nga viti 1993.

/f.a/abcnews.al