Alban Semaku u ekzekutua në Peqin, pasi u rrëmbye në Lushnje: Sekuestrohen kamerat e sigurisë

schedule12:04 - 18 Tetor, 2021

schedule 12:04 - 18 Tetor, 2021

Alban Semaku u ekzekutua në vendin ku u gjet i pajetë ditën e djeshme pranë lumit Shkumbin në Peqin. Burime nga grupi hetimor konfirmojnë lajmin abcnews.al.

Bëhet me dije se anëtari i bandës së Aldo Bares është rrëmbyer në Lushnje nga persona te pa identifikuar nga policia, të cilët dyshohen të kenë qenë më shumë se tre.

38-vjeçari është qëlluar me tre plumba të kalibrit 9 mm. Mësohet se plumbat e kanë përfshirë në shpinë dhe një në kokë.

Lexo edhe: Vrasja e Alban Semakut, Artan Hoxha: Mesazhi që përcollën ekzekutorët

Gjithashtu, të njëjta burime sqarojnë se janë sekuestruar kamerat në të gjithë gjatësinë e rruges ku dyshohet të jetë marrë me dhunë viktima, deri në qytetin e Peqinit ku dhe është ekzekutuar.

Trupi i pajetë i Semakut u gjet diëtn e djeshme në Peqin, në një grumbull me mbeturina pranë lumit Shkumbin. Policisë iu deshën disa orë të indentifikojë kufomën. Sakaq, 38-vjeçari është emër i njohur për drejtësinë, pasi ka qenë pjesë e bandës së Lushnjes. Ai është arrestuar dhe dënuar për vepra të ndryshme penale, ndërsa në maj të këtij viti ka dalë nga burgu. g.v/abcnews.al