Al-Khelaifi thumbon Realin: Pse e festuat fitimin e Champions League?!

schedule13:20 - 24 Shtator, 2022

schedule 13:20 - 24 Shtator, 2022

Nasser Al-Khelaifi, presidenti i PSG, ka thumbuar spanjollët e Real Madrid. Shkak janë përpjekjet e presidentit Florentino Perez për të krijuar Super League, ekuivalente me Champions League që Reali e fitoi vjet.

Kreu i kampionëve të Francës ka deklaruar: “Është e çuditshme se si Real Madrid feston fitimin e Champions League.

Është vërtetë shumë e rrallë, të jesh kundër kompeticionit, por merrni pjesë në të dhe festoni fitimin e tij”. / abcnews.al