Aksidenton për vdekje 1 person në Lushnje, largohet nga vendngjarja

schedule14:44 - 20 Tetor, 2019

schedule 14:44 - 20 Tetor, 2019

Aksident në Lushnje në rrugën rurale “Tre urat” në Çermë. Mësohet se si pasojë e këtij aksidenti ka mbetur i vdekur Fatmir Muça 64 vjeç.

Një automjet i tipit “Furistradë” dyshohet se ka përplasur 64-vjeçarin, i cili ka qenë duke udhëtuar me biçikletë. Nga të dhënat paraprake mësohet se drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Njoftimi i policisë:

“Informacion paraprak

Sot rreth orës 14:10, në aksin rrugor “Tre urat-Çermë”, një automjet tip “Fuoristradë” dyshohet se ka përplasur shtetasin F.M, 64 vjeç, nga Zhamë Sektor, i cili ka qënë duke udhëtuar me biçikletë dhe ka gjetur vdekjen në vend.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit.

Policia po punon kapjen dhe arrestimin e drejtuesit të mjetit“./abcnews.al