EMRI/ Aksidenti tragjik në Maliq, makina përplasi dy vëllezërit me biçikleta, njëri shpëtoi tjetri vdiq

schedule19:02 - 29 Nëntor, 2022

schedule 19:02 - 29 Nëntor, 2022

Abc mëson detaje të reja në lidhje me aksidentin e ndodhur pasditen e sotme në Maliq, Korçë ku mbeti i vdekur një person.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të kryqëzimit të fshatit Drithas në aksin Korçë-Maliq, ku një mjet ka goditur dy persona që po udhëtonin me biçikleta në këtë rrugë.

Dy vëllezërit po udhëtonin nga Drithasi në drejtim të fshatit Libonik ku një mjet i ka goditur duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të njërit prej tyre.

Abc mëson se viktima është Roland Shahinasi.

Ndërkohë vëllai tjetër ka shpëtuar pa lëndime.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërkohë që policia po punon për identifikimin e tij.

Rruga ka mungesë të sinjalistikës dhe ndriçimit në afërsi të këtij kryqëzimi, çka e bën të vështirë qarkullimin e mjeteve dhe rrit rrezikun për aksidente.

Sipas policisë, drejtuesi i mjetit ka qenë duke lëvizur me shpejtësi tej normave të lejuara./Abcnews.al/