Tre aksidente me tre të vdekur, brenda 5 orësh

schedule08:57 - 2 Nëntor, 2017

schedule 08:57 - 2 Nëntor, 2017

Tre viktima u regjistruan në harkun kohor prej pesë oresh në vend. Tek Kthesa e Patosit në Fier një makinë tip Benz doli nga rruga dhe u përmbys në kanal. Për pasojë humbi jetën pasagjerja 23-vjeçare dhe u plagos rëndë drejtuesi i mjetit, 27-vjeçari Taulant Ershani nga Patosi. Kurse në autostradën Tiranë -Durrës, në afërsi të Sukthit një autobus  përplasi një 72 vjeçar, i cili më vonë ndërroi jetë në spital. Ndërsa në lagjen nr. 14 të Durrësit, treni i linjës Shkodër-Durrës aksidentioi për vdekje një 62 vjeçar. Makinisti u ndalua nga policia, për zbardhjen e plote të ngjarjes.

 

https://youtu.be/-DTDdj41X7w