Aksident në Qafën e Buallit, 4 të lënduar

schedule08:49 - 25 Prill, 2019

schedule 08:49 - 25 Prill, 2019

Katër persona u plagosen në një aksident në Qafën e Buallit. Dy nga të dëmtuarit u dërguan me helikopter në spitalin e Traumës në Tiranë kurse dy të tjerë në spitalin e Bulqizës jashtë rrezikut për jetën. Shoferi dhe tre pasagjeret punonjës të një firme në minierë po udhëtonin me furistardë, por në momentin që tentuan të parakalonin një kamion, makina doli nga rruga./abcnews.al