Aksident në autostradën Vlorë – Levan, goditet 70 vjeçari me biçikletë

schedule10:58 - 10 Nëntor, 2017

schedule 10:58 - 10 Nëntor, 2017

Një i moshuar ndodhet në rrezik jete pasi një makinë e goditi kur ai po lëvizte me biçikletë. Aksidenti ndodhi në autostradën Vlorë-Levan, tek mbikalimi i Panajasë.  Nga verifikimi dhe hetimi paraprak i Policisë ka rezultuar se mjeti tip ”Hyndai”, qe drejtohej nga nje 23 vjeçar  ka humbur kontrollin dhe ka goditur 70 vjeçarin, i cili udhëtonte me mjetin tip biçikletë. I dëmtuari është transportuar në Spitalin Rajonal të Vlorës në gjendje të rëndë./ abcnews.al