Aksident në aksin Lushnje-Berat, plagoset një shtetas bullgar

schedule11:27 - 8 Shtator, 2018

schedule 11:27 - 8 Shtator, 2018

Një mjet që përdorej për transport gazi dhe një maune janë përplasur në rrugën Lushnje-Berat mbrëmjen e vonë të së premtes. Për pasojë u plagos drejtuesi i maunes, një shtetas bullgar. Ky i fundit mbetur i izoluar për disa orë brenda mjetit të tij dhe u desh ndërhyrja e forcave zjarrfikëse për ta nxjerrë prej aty. Dyshohet se një nga mjetet po udhetonte me shpejtesi tej normave të lejuara./abcnews.al