Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

schedule17:27 - 28 Nëntor, 2019

schedule 17:27 - 28 Nëntor, 2019

Një aksidente me pasoja të rënda ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Berat. Nga të dhënat paraprake mësohet kanë mbetur të plagosur 5 persona dhe dyshohet se 1 person ka humbur jetën. Ai është Nikolin Mata. 44 vjeç.

Dy makina janë përplasur kokë më kokë, duke bërë që personat që udhëtonin në to, të kenë pasoja të rënda. Mësohet se disa prej personave janë pjesëtarë të një familje.

Aksidenti ka ndodhur pranë fshati Zharrëz të rrethit Fier. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti./abcnews.al