Akord mes “djajsh”, Milani përforcon krahun e djathtë me një portugez

schedule23:35 - 2 Tetor, 2020

schedule 23:35 - 2 Tetor, 2020

Stefano Pioli priste një mbrojtës të djathtë dhe dysha Maldini-Massara e kanë gjetur në Premier League. Milani ia ka dalë të gjejë akordin me Manchester United për shërbimet e Diogo Dalot.

21-vjeçari portugez (6 ndeshje me përfaqësuese U21 luzitane) u ble për 22 milion euro nga Porto korrikun e vitit 2018, por nuk ia ka dalë të lërë gjurmën e tij në “Old Trafford”.

Sky Sport dhe Calciomercato raportojnë se marrëveshja mes dy klubeve të famshme është arritur për një huazim të pastër për sezonin e ri.

Dalot është një anësor modern që mund të luajë në gjithë korsinë e djathtë, teksa mund të aktivizohet edhe si mbrojtës i majtë kur të jetë e nevojshme.

Lojtari do të udhëtojë nesër drejt Milanos për të kryer vizitat mjekësore dhe për t’u prezantuar si lojtari më i ri i Milanit. /abcnews.al